Marka Rosenbauer wprowadza na rynek nowy hełm HEROS H10, który już jest dostępny w sprzedaży. To rozszerzenie popularnej serii hełmów, która oferuje lekkie modele. Nowy hełm zapewnia ochronę przed płomieniami i dymem oraz przed uderzeniami mechanicznymi, takimi jak spadające gałęzie, podczas pożarów w terenie otwartym.
W porównaniu do innych modeli HEROS, nowy hełm zminimalizował problemy związane z jego noszeniem przez strażaków podczas długotrwałych akcji ratowniczych i gaśniczych. Waga hełmu HEROS H10 została znacznie zmniejszona, a jego konstrukcja poprawia wentylację, co umożliwia swobodny przepływ powietrza wokół głowy, nawet w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego. Pierwszy prototyp został już stworzony z wykorzystaniem procesu formowania wtryskowego.
JAK POWSTAWAŁ HEROS H10?
Na początku konieczne było stworzenie prototypu. Zanim przystąpiono do produkcji formy wtryskowej, projekt, nad którym pracowano przez ponad 11 miesięcy, zrealizowano przy użyciu druku 3D. Ta technologia pozwoliła na stworzenie fizycznego modelu hełmu, ujawniając jednocześnie ewentualne słabości projektu. Dzięki niej łatwo można było sprawdzić kompatybilność z różnymi akcesoriami, takimi jak latarki czy wizjery, oraz zbadać jego wnętrze.
Po zakończeniu testów prototypu HEROS H10 nadszedł czas na przygotowanie go do produkcji seryjnej: stworzono formę do wytwarzania z tworzyw termoplastycznych na dużą skalę. Ponieważ HEROS H10 musi spełniać szereg norm i wymogów konstrukcyjnych na różnych rynkach, stworzenie uniwersalnej formy wtryskowej okazało się wyzwaniem. Problem rozwiązano, formując pierwszą skorupę hełmu HEROS H10 na początku kwietnia. Użyto do tego wysokiej jakości materiałów, które zapewnią ochronę w produkcie końcowym. To pozwoli na przeprowadzenie badań naprężeń termicznych i mechanicznych, które każdy hełm Rosenbauer musi przejść przed wprowadzeniem do seryjnej produkcji.
UNIWERSALNOŚĆ: WIĘCEJ NIŻ TYLKO HEŁM DO POŻARÓW OTWARTYCH
Oferując niezwykle lekką skorupę o wadze nieco poniżej 500 gramów, HEROS H10 zapewnia nie tylko optymalną ochronę, ale nie obciąża użytkownika, nawet podczas dłuższego noszenia. Dzięki zgodności z licznymi normami oraz zastosowaniami w straży pożarnej, takimi jak pożary na terenach niezurbanizowanych (PN-EN 16471) oraz ratownictwo techniczne (PN-EN 16473), HEROS H10 spełnia również wymagania do różnych dodatkowych zastosowań, w tym jako kask dla alpinistów (PN-EN 12492, ratownictwo wysokościowe), kask do kajakarstwa i sportów wodnych (PN-EN 1385, ratownictwo wodne) oraz jako przemysłowy hełm ochronny (PN-EN 397).
Sprawdź: Hełm strażacki Heros H10
Zostaw komentarz Usuń