Szukaj

Ubrania specjalne

Certyfikat Systemu
Zarządzania Jakością
PN-EN ISO 9001:2015

Iso

Zaufali nam

zaufali nam

Wyróżnienia

Możesz pomóc !

Ubranie specjalne US-05 i US-05/A

Nowy produkt

Ubranie specjalne US-05 i US-05/A składa się z kurtki długości 3/4 i spodni wykonanych z tkaniny zewnętrznej  KERMEL HTA , tkaniny wodoodpornej (membrany) i warstwy termoizolacyjnej (filc przepikowany z podszewką). 

Więcej szczegółów

Ubranie specjalne US-05 i US-05/A składa się z kurtki długości 3/4 i spodni wykonanych z tkaniny zewnętrznej  KERMEL HTA , tkaniny wodoodpornej (membrany) i warstwy termoizolacyjnej (filc przepikowany z podszewką).  

 Tkanina zewnętrzna – 99 % włókna aramidowe 1% włókno antystatyczne (właściwości na rozrywanie i rozdzieranie po promieniowaniu cieplnym i przed promieniowaniem jedne z najwyższych na polskim rynku)
• Membrana –  100% włókna aramidowe laminat PTFE(Dzięki zastosowaniu membrany PTFE  uzyskaliśmy w ubraniu bardzo niski opór pary wodnej Ret=16,22 . Pot strażaka wytwarzany podczas akcji jest bardzo szybko wydalany na zewnątrz ubrania co w dużym stopniu  zwiększa  sprawność strażaka oraz daje lepszy komfort użytkowania.
• Wkład termoizolacyjny i podszewka 50% włókno aramidowe 50% Wiskoza (zastosowanie włókien wiskozy w podszewce powoduje, że pot jest bardzo łatwo wchłaniany co poprawia komfort użytkowania w przeciwieństwie do podszewek i wkładów z zawartością 100% aramidów - czyli włókien sztucznych).
• Zakończenie rękawa (ściągacz) 50% włókno aramidowe 50% włókna wiskozy
• Zamki na taśmie 100% włókna aramidowe
• Taśmy rzepowe trudnopalne
• Nici 100% włókno aramidowe
• Taśmy odblaskowe / fluoroscencyjne i napisy firmy 3M lub STONOR (niepalne)
Łączna gramatura wszystkich warstw 570g/m2.Dzięki zastosowaniu bardzo cienkiej membrany PTFE ubranie jest bardzo lekkie , jego waga w standardowych rozmiarach to okolo 3kg.

Model US-05-podpinka odpinana
Model US-05/A – podpinka wszyta na stałe
Poziom Ochrony – 2
Certyfikat WE na zgodność z EN 469 (nr 05/2008/PPE1435) nadzór nad certyfikatem Instytut Włókiennictwa w Łodzi.Świadectwo dopuszczenia CNBOP nr. 1661/2013 

 

Pobierz tabelę rozmiarów z zakładki POBIERZ

Patrz opis
---

Tabela rozmiarów US

Tabela rozmiarów ubrania specjalne

Pobierz