Szukaj

Ratownictwo medyczne

Certyfikat Systemu
Zarządzania Jakością
PN-EN ISO 9001:2015

Iso

Zaufali nam

zaufali nam

Wyróżnienia

Możesz pomóc !

Kabina dekontaminacyjna

Nowy produkt

Kabina dekontaminacyjna na stelażu pneumatycznym z tkaniny wodoodpornej z brodzikiem zintegrowanym z kabiną i systemem doprowadzania i odprowadzania wody (bez systemu prysznicowego).

Więcej szczegółów

PRZEZNACZENIE
Pneumatyczne kabiny Dekontaminacyjne produkowane są na potrzeby zespołów i sił szybkiego reagowania w akcjach ratunkowych i pomocniczych dla sztabów kierowniczych w terenie, szpitali polowych, na wypadek skażeń itp. Przeznaczone są głównie do dekontaminacji ratowników pracujących w kombinezonach ochronnych.

BUDOWA I MONTAŻ
Pneumatyczna kabina dekontaminacyjna posiada jedną komorę pneumatyczną wyposażoną w zawór wlotu/wylotu powietrza i zawór bezpieczeństwa. Kabina posiada system prysznicowy i brodzik. Całość zintegrowana z kabiną i systemem odprowadzania i doprowadzania wody. Kabinę można nadmuchać przy pomocy butli powietrznej, pompki elektrycznej (230) lub pompki nożnej. Każda kabina wyposażona jest w 2 leżące naprzeciw siebie wejścia – wyjścia oraz specjalny rękaw do prowadzenia odkażania z zewnątrz kabiny. Zamknięcie wejścia- wyjścia na zamek błyskawiczny. Wewnątrz kabiny wykonany jest system natryskowy do dekontaminacji (3 dysze). Kabina wyposażona jest w specjalne rękawy zakończone złączem Storz 25 (1szt) do wyprowadzenia wody skażonej (po-dekontaminacyjnej) na zewnątrz kabiny. Istnieje również możliwość dorobienia specjalnych rękawów do dekontaminacji z zewnątrz.

MATERIAŁ
Powłoka zewnętrzna i podłoga kabiny wykonane są z tkaniny poliestrowej pokrytej dwustronnie polichlorkiem winylu w mieszance z poliuretanem, charakteryzujących się niepalnością, odpornych na UV i procesy starzenia. Szkielet pneumatyczny wykonany jest z gazoszczelnej 5-warstwowej tkaniny zbrojonej siatką poliestrową gramatura 1100, odpornej na UV, starzenie, uszkodzenia mechaniczne. Zakres temperatur użytkowania na –35st.C - +70st.C W przeciwieństwie do materiałów gumy szlachetnej jak np. Hypalon nie wymaga specjalnej konserwacji i talkowania podczas przechowywania!

 WYPOSAŻENIE STANDARDOWE
  • pokrowiec z uchwytami
  • śledzie i linki mocujące
  • komplet naprawczy
  • wężyk do reduktora z końcówka szybkozłączem

Dane techniczne Kabiny Dekontaminacyjnej
Wymiary kabiny [m]1,5 x 1,5 x 2,5
Wysokość brodzika [cm]30
Wymiary zewnętrzne kabiny [m]2 x 2 x 2,5 m
Wymiary kabiny po spakowaniu [m] 1 m x 0,8 m x 0,4 m
Powierzchnia wewnętrzna [m2]4
Waga kabiny [kg]35
Waga z osprzętem [kg]40
Liczba komór powietrznych1
Ilość zaworów wlotu powietrza1
Ilość zaworów bezpieczeństwa1
Wejście wody1 x Storz 25
Wyjście wody1 x Storz 25
Liczba kabin1
Temperatura użytkowania [˚C]-35 do +70
Ciśnienie robocze konstrukcji pneumatycznej0,1 do 0,3 bar
Ilość dysz [szt.]3
Zawór odcinający na zewnątrz [szt.]1
Ilość okien [szt.]2
-