Szukaj

Proszki gaśnicze

Certyfikat Systemu
Zarządzania Jakością
PN-EN ISO 9001:2015

Iso

Zaufali nam

zaufali nam

Wyróżnienia

Możesz pomóc !

Proszek gaśniczy PULVEX standard BC Zobacz większe

Proszek gaśniczy PULVEX standard BC

Nowy produkt

Pulvex BC Standard jest proszkiem gaśniczym na bazie siarczanu potasu. Nadaje się do gaszenia palących się cieczy, tworzyw sztucznych, gazów, pożarów suchych instalacji elektrycznych. 

Więcej szczegółów


Pulvex BC Standard jest proszkiem gaśniczym na bazie siarczanu potasu - nadaje się do gaszenia palących się cieczy (benzyna, rozpuszczalniki)
- palących się tworzyw sztucznych (PE + PP – polietylen + polipropylen)
- palących się gazów (metan, propan, gaz miejski)
- pożarów suchych instalacji elektrycznych

SPOSÓB DZIAŁANIA
Pożary klasy B i C są gaszone natychmiast dzięki działającej błyskawicznej inhibicji, która polega na przerwaniu istniejących w płomieniach łańcuchów reakcji. Szybkość wyrzutu proszku (kg/s) zależy od typu i jakości sprzętu gaśniczego.

OBSZAR ZASTOSOWANIA
Pulvex BC Standard znajduje zastosowanie głównie w przenośnych lub przewoźnych urządzeniach, także w instalacjach stacjonarnych oraz w samochodach gaśniczych proszkowych. Jest idealny jako proszek ćwiczebny.

GOTOWOŚĆ DO ZASTOSOWANIA, ZACHOWANIE SIĘ PRZY WIBRACJI I ZDOLNOŚĆ TRANSPORTOWA
Przy właściwym magazynowaniu wszystkie proszki gaśnicze typu pulvex są gotowe do natychmiastowego użycia. Pozostałość po spryskaniu środkami gaszącymi pożar zgodnie z normą EN 3 mieści się w granicach tolerancji zgodnie z normą EN 3. Odnośnie wymagań transportowych za pomocą rur i węży pulvex BC standard odpowiada wszystkim wymogom.

MAGAZYNOWANIE
Przy właściwym magazynowaniu między -60°C a +140°C w szczelnie zamkniętych pojemnikach, nawet po kilku latach nie nastąpi pogorszenie zdolności gaszenia.

ODPORNOŚĆ NA KOROZJĘ
W stanie suchym wszystkie proszki gaśnicze typu pulvex nie powodują korozji. Po akcji gaśniczej szczególnie przy współdziałaniu z wodą ze względu na fakt, że proszek gaśniczy jest solą należy go możliwie szybko usunąć ze wszystkich materiałów wrażliwych na korozję.

WŁAŚCIWOŚCI FIZJOLOGICZNE
Wszystkie suche proszki gaśnicze typu pulvex nie zawierają składników, które dla człowieka i zwierząt były by toksyczne. Błony śluzowe np. W oczach mogą przejściowo wykazywać bardzo małe podrażnienie, które jednak po krótkim czasie zaniknie.

TRANSPORT
Proszki gaśnicze nie są materiałem niebezpiecznym w sensie obowiązującego prawa.

PAKOWANE WIELKOŚCI
Pulvex BC Standard może być dostarczony w kontenerach o pojemności 1000kg lub w 25kg workach.
Właściwości fizykochemiczne
Klasy pożaruB i C
% siarczanu potasu20 ± 0,5
Kolorbiały
Gęstość nasypowa1000 ± 70 g/l
Przesiew wg ALPINE
40µm
63µm
125µm

71 - 91%
84 - 100 %
90 - 100 %
Wilgotność< 0,25 %
Temperatura stosowania-60°C do +140°C